معرفی بهترین بازیکنان نیم فصل- ۴/ علیپور؛ آقای گلی که جای خالی آقای گل را پر کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : وبسایت رسمی برنامه نود - چهارمین بازیکن برتر نیم فصل نخست رقابت های فوتبال لیگ برتر ایران، آقای گل ... با عنوان : معرفی بهترین بازیکنان نیم فصل- ۴/ علیپور؛ آقای گلی که جای خالی آقای گل را پر کرد بخوانید :
معرفی-بهترین-بازیکنان-نیم-فصل-4-علیپور؛-آقای-گلی-که-جای-خالی-آقای-گل-را-پر-کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - چهارمین بازیکن برتر نیم فصل نخست رقابت های فوتبال لیگ برتر ایران، آقای گل این رقابتهاست و کمتر کسی انتظار درخشش این بازیکن تا این اندازه را داشت.

به گزارش وب سایت نود، در ادامه بررسی برترین بازیکنان نیم فصل لیگ برتر، در این گزارش به معرفی چهارمین بازیکن برتر می پردازیم؛ علی علیپور. مهاجم جوان پرسپولیس در بهترین شرایط ممکن به بهترین روزهای فوتبالی خود رسید و به این ترتیب توانست به خوبی جای خالی مهدی طارمی محروم را پر کند. پس از محرومیت طارمی همه تصور می کردند که گادوین منشا باید جای خالی او را پر کند و بار خط حمله سرخپوشان را به دوش بکشد اما در عمل چنین نشد و کسی که به خوبی توانست جای خالی مهاجم ملی پوش پرسپولیس را پر کند، کسی نبود جز علی علیپور. این مهاجم پیش از محرومیت مهدی طارمی، یعنی در ۷ بازی ابتدایی فصل، تنها ۲ بار موفق به گلزنی شده بود اما شروع محرومیت مهدی طارمی با آغاز درخشش علیپور همزمان شد و این مهاجم جوان به خوبی توانست به مهاجم اول سرخپوشان تبدیل شود و نگرانی های برانکو به خاطر محرومیت طارمی را به حداقل رساند.

علیپور در رقابت های فصل جاری در ۱۴ بازی برای پرسپولیس به میدان رفت که ۱۳ بار از ابتدا در ترکیب اصلی سرخپوشان قرار داشت و تنها در دیدار برابر تراکتورسازی به علت محرومیت نتوانست به میدان برود. وی در این بازیها موفق شد ۱۰ بار برای تیمش گلزنی کند که بدون شک مهم ترین گل او در دربی تهران از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. برانکو ایوانکوویچ تا کنون در ۳ دربی به پیروزی رسیده که دو بازی را با گل ۳ امتیازی علیپور به این مهم دست یافته است. علیپور در لیگ هفدهم یک پاس گل هم داد. همچنین، مهاجم پرسپولیس در این فصل یک کارت زرد و یک کارت قرمز هم از داور دریافت کرد. به طور میانگین، علیپور هر ۱۰۵ دقیقه یک بار موفق به گلزنی برای پرسپولیس شده است. علیپور تنها یک بار از روی نقطه پنالتی اقدام به گلزنی کرد و ۷ گل این بازیکن گل اول پرسپولیس در بازی بود.

 

علیپور در آغاز فصل شرایط کاملاً متفاوتی داشت؛ با بازگشت طارمی به پرسپولیس و جذب گادوین منشا، همه انتظار گلزنی از این دو مهاجم را داشتند و به نظر می رسید علیپور بیشتر از روی نیمکت بازیها را دنبال خواهد کرد. اما سرمربی کروات پرسپولیس از همان ابتدای فصل نشان داد که علیپور را به عنوان یک مهاجم نیمکت نشین صرف در تیمش نمی خواهد و بیش از این روی او حساب کرده است. حتی با اعلام محرومیت طارمی، همه نگاهها به طور ناخودآگاه به سمت منشا چرخید و چشم امید هوادران برای گلزنی به این مهاجم بود. اما علیپور به یک باره از نیمکت جدا شد و خود را بالاتر از همه نشان داد. در ۸ بازی بعد از محرومیت طارمی، مهاجم جوان پرسپولیس موفق شد ۸ بار گلزنی کند که کاملاً فراتر از حد انتظار بود.

علیپور به واسطه بازی های بسیار خوبی که انجام داد، ۳ بار به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد و ۴ بار هم در تیم منتخب هفته قرار گرفت. بر اساس نمرات گروه آنالیز سایت و برنامه نود، علیپور در نیم فصل اول به طور میانگین ۲/۶۵ امتیاز کسب کرد تا در رده چهارم برترین بازیکنان قرار بگیرد.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 27 آذر 1396 ساعت: 21:50