۵ فریم ماندگار از عالیشاه و پرسپولیس؛ به یاد آن هیس معروف!

ساخت وبلاگ
چکیده : وبسایت رسمی برنامه نود - عالیشاه تا ۴۸ ساعت دیگر به ورزشگاه آزادی برمی‌گردد و در این مدت قرمزها خاط... با عنوان : ۵ فریم ماندگار از عالیشاه و پرسپولیس؛ به یاد آن هیس معروف! بخوانید :

5-فریم-

وبسایت رسمی برنامه نود - عالیشاه تا ۴۸ ساعت دیگر به ورزشگاه آزادی برمی‌گردد و در این مدت قرمزها خاطرات‌شان با عالیشاه را مرور خواهند کرد.

 به گزارش وبسایت نود، تعطیلات آخر این هفته، زمان ملاقات دوباره امید عالیشاه و پرسپولیس است. رابطه‌ای که از اول لیگ سیزدهم شروع شد و تا میانه فصل قبل ادامه پیدا کرده بود. ولی یک پیشنهاد وسوسه‌برانگیز از تراکتورسازی و مشکلاتی که برای امید پیش آمده بود، منجر به جدایی راه این دو شد. امید در اواخر راه، دیگر مورد اعتماد برانکو نبود. هر چند که یک فصل قبل از جدایی، با ارسال ۹ پاس گل بیشتر از همه گل ساخته بود، ولی رابطه برانکو با عالیشاه معکوسٍِ گل‌هایی بود که امید می‌زد و می‌ساخت. عالیشاه در چهار فصل حضور در پرسپولیس، ۱۳ گل در لیگ برتر برای پرسپولیس زد و به همین تعداد هم پاس گل داده بود. آخرین تاثیر امید روی گل‌های پرسپولیس به بازی هفته هفتم مقابل سپاهان برمی‌گردد که هم گل زد و هم پاس گل داد تا برانکو، انتقام شکست چهار گل فصل قبل‌اش را در اصفهان از سپاهان بگیرد. اما امید فقط سه هفته بعد از آن در پرسپولیس دوام آورد و از هفته یازدهم دیگر پیراهن پرسپولیس را نپوشید. عالیشاه نیم‌فصلی که در لیگ شانزدهم در پرسپولیس حضور داشت، مدام تعویض می‌شد. اتفاقی که در نهایت صدای او را بالا برد و تصمیم گرفت که زودتر سرباز شود. اتفاقی که خیلی به کام هواداران خوش نیامد و برخلاف نوراللهی، استقبال بزرگی از او نداشتند. حالا قرار است که روز جمعه یک بار دیگر در ورزشگاه آزادی و مقابل چشم‌ هواداران پرسپولیس بازی کند. اتفاقی که خاطرات تلخ و شیرین امید عالیشاه و پرسپولیس را زنده خواهد کرد. 

۵ فریم از امید و پرسپولیس

بازیِ اول و گل اول. عالیشاه در اولین بازی که با پیراهن پرسپولیس به زمین رفت، گل زد. گلی که به ملوان زد و به علی دایی اطمینان داد که تصمیم‌اش برای خرید او درست بوده. 

نیمکت پرسپولیس از علی دایی به درخشان رسید و حمید درخشان مجبور بود که از بازیکنان‌هایی که دایی به پرسپولیس آورده استفاده کند. بازی‌های بد عالیشاه در آن زمان این شبهه را برای هواداران به‌وجود آورد که او به خاطر رابطه خوب‌اش با دایی تلاش کافی در پرسپولیس نمی‌کند. ولی امید با گلی که برای تیم درخشان زد، شادی گل عجیبی داشت و با «هیس» نشان دادن به دوربین‌ها، خودش را از زیر بار این فشار خلاص کرد.

عالیشاه در دربی ۷۹ روی سانتر هادی نوروزی، گل زد. گل در دربی به قدری دیوانه‌وار بود که امید کارت زردی که سر درگیری با فخرالدینی گرفته بود را فراموش کند و با درآوردن پیراهن به خاطر شادی گل، بلافاصله از مسابقه اخراج شود. 

 امید به عنوان کاپیتان از پرسپولیس جدا شد. بازوبندی که میراث هادی نوروزی بود. عالیشاه از اولین بازی سال ۹۵ این بازوبند را به بازو بست و در مسابقاتی که سیدجلال و ماهینی غایب بودند فرصت داشت که جلوتر از بقیه بازیکنان وارد زمین شود.

پایان. امید در هشت تا از ده مسابقه آخری که برای پرسپولیس بازی کرده بود، تعویض شد. جنجالی‌ترین تعویض او هم در دربی بود که با زمزمه زیر لب از کنار برانکو رد شد و بعد از بازی از سوی باشگاه توبیخ شد. اتفاقی که شروع رابطه سرد برانکو و عالیشاه و پایان همکاری این دو بود.


برچسب‌ها: هیس, معروف, عالیشاه ...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت: 22:04