هفته هفدهم از نگاه دوربین؛ تعظیم به برانکو

ساخت وبلاگ
چکیده : وبسایت رسمی برنامه نود - هفته هفدهم بازی‌های لیگ برتر برگزار و پرسپولیس، صدرنشین‌تر شد! استقلال هم ب... با عنوان : هفته هفدهم از نگاه دوربین؛ تعظیم به برانکو بخوانید :

وبسایت رسمی برنامه نود - دوربین می‌بینید:

انگار حضور سوشا مکانی در آبادان در کوتاه مدت هم اثر خودش را گذاشته و روی نوع پوشش فراز کمالوند قابل مشاهده است. پوشیدن این کت توسط سرمربی صنعت نفت آبادان فقط همین یک توجیه را می‌تواند داشته باشد. البته مساله خصوصی بازیکنان و مربیان نه به ما ارتباطی دارد و نه به کمیته انضباطی. 

یحیی گل‌محمدی زمانی گربه سیاه استقلال و پرسپولیس بود اما حالا مدتی است که در کارنامه‌اش مقابل سرمربی سابقش فقط کلمه باخت درج شده است. او در این بازی هم چاره‌ای به جز تسلیم شدن مقابل پرسپولیس قدرتمند نداشت. همانطور که در کنفرانس مطبوعاتی هم گفت که تیم لایق پیروزی به حقش رسید. و تیم قدرتمندش. 

سردرگمی یحیی مقابل پرسپولیس در همین یک عکس و همین یک تعویض به خوبی مشخص است. مصدومیت عالیشاه، تمرکز یحیی را به هم ریخت و او برای این که تیمش ده نفره نماند خیلی سریع محمدرضا آزادی جوان را جایگزین او کرد اما تعویض بعدی‌اش بیرون آوردن آزادی و حضور محمد ابراهیمی به جای او بود. 

بدون شرح از آزادی. این که هواداران تراکتور بوده‌اند یا هواداران پرسپولیس فرقی نمی‌کند. مهم این سوال تکراری است که اگر یکی از آنها به سر بازیکن، مربی یا هوادار برخورد می‌کرد چه اتفاقی می‌افتاد؟

این هم شادی گل استقلالی‌ها با یک پای اضافه. البته آنها دیگر باید به گل زدن عادت کنند و شادی گل‌های معقول‌تری انجام دهند.

بازیکنی را که مشغول خوش و بش با خسرو حیدری است می‌توان بدشانس‌ترین بازیکن لیگ برتر دانست. بازیکن سابق پرسپولیس که البته عجیب نیست پرسپولیسی‌ها او را نشناسند. چون او یک فصل کامل را روی سکوها گذراند و به جز یک بازی جام‌حذفی هیچ بازی دیگری را با پیراهن پرسپولیس در ترکیب اصلی تجربه نکرد. محمد امین آرام طبع که به عنوان یکی از بازیکنان خوب لیگ برتر به پرسپولیس آمد اما برانکو به او اعتماد نکرد. او بعد از جدایی از پرسپولیس، نیم فصل بدون تیم بود و در نیم فصل دوم در دومین بازی‌اش برای استقلال خوزستان رباط صلیبی پاره کرد. حالا او باز هم رفت تا فصل بعد. اگر تیمی باشد و اگر کسی او را بخواهد و اگر بدشانسی نیاورد.

سن بالا، کارنامه خالی در سال‌های اخیر و خیلی از فاکتورهای دیگر را منتقدان بعد از حضور شفر در استقلال مطرح کردند. 

آتیلا حجازی: دوران شفر در فوتبال به پایان رسیده و نمی‌شود از پراید انتظار بنز را داشت

حسن روشن: شفر برای استقلال مربی ضعیفی است/ قرار نیست هرکسی که خوشگل‌تر باشد، سرمربی شود!

این فقط دو نمونه از نقل قول‌های علیه شفر در ابتدای حضور این مربی در ایران بود و حالا این نتایج و این عکس، شاید جواب خوبی باشد به تمام آن انتقادات. اگرچه هنوز هم برای قضاوت زود است.

جمعی از بزرگان فوتبال را مشاهده می‌کنید. بازیکنانی که این هفته مدیر، سرمربی و سرپرست شدند. اینجا باشگاه نفت است. یک شبه سرمربی و مدیر و ستاره می‌سازد. اگر قدیم‌ها می‌گفتند با پول می‌شود هر کاری کرد مسئولان نفت تهران ثابت کرده‌اند که از بی‌پولی هم می‌شود هر کاری کرد.

بالاخره دلیل این عکس هم مشخص شد و پزشکان تراکتورسازی، خونریزی عضله پای عالیشاه به دلیل استارت سریع را مشکل مصدومیت او دانستند. مصدومیتی که او را به بازی با استقلال هم نمی‌رساند

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 11 دی 1396 ساعت: 9:21