بررسی دلیل عصبانیت شدید برانکو از داور؛سه پنالتی و یک اخراج

ساخت وبلاگ
چکیده : وبسایت رسمی برنامه نود - در بازی پرسپولیس و نفت چندین و چند عامل دست به دست هم داد تا این تیم نتوا... با عنوان : بررسی دلیل عصبانیت شدید برانکو از داور؛سه پنالتی و یک اخراج بخوانید :

وبسایت رسمی برنامه نود - در بازی پرسپولیس و نفت چندین و چند عامل دست به دست هم داد تا این تیم نتواند فاصله‌اش در صدر جدول را بیشتر از این کند. یکی از این عوامل داور بازی بود که در چندین صحنه تصمیمات مشکوکی گرفت تا در نهایت برانکوی آرام و بی‌حاشیه هم واکنش نشان دهد و در پایان بازی با داور چهارم برخورد کند.

به گزارش وب‌سایت نود، مروری بر بازی پرسپولیس نشان می‌دهد که چرا برانکو پس از پایان بازی تا این حد از داوری عصبانی بود و شاید تیم او با قضاوتی منصفانه‌تر، می‌توانست سه امتیاز را مثل دفعات قبل از نفت بگیرد. اما این اشتباهات چه بوده است؟ اشتباهاتی که محمد نصرتی، کاپیتان نفت تهران نقش اول تمام آنها بود و خوش‌شانس بود که داور نگذاشت تا او چهره اول باخت تیمش لقب بگیرد:

اولین صحنه در همان ابتدای بازی اتفاق افتاد. دردقیقه ۹ اولین برخورد محمد نصرتی با وحید امیری بوجود آمد. صحنه‌ای که در آن داور دستور ادامه بازی داد. در این صحنه مدافع نفت تهران با زدن پای امیری او را در محوطه جریمه نقش برزمین کرد.

صحنه دوم برخورد توپ با دست محمد نصرتی بود. صحنه‌ای که در دقیقه پایانی نیمه اول اتفاق افتاد و باز هم جدال وحید امیری و محمد نصرتی بود که داور بازی این برخورد را نادیده گرفت و از آن گذشت. در این صحنه دست محمد نصرتی باز بود و کاملا از بدنش فاصله داشت و دست او مسیر توپ را منحرف کرد.

صحنه سوم هم یک دقیقه به پایان بازی بود. جایی که باز هم محمد نصرتی پای علیپور را زد و باز هم داور در حالی که بسیار نزدیک به صحنه بود تشخیص پنالتی نداد و دستور ادامه بازی را داد.

این سه خطا که داور هر سه را می‌توانست پنالتی تشخیص دهد به علاوه یک خطا پشت محوطه جریمه نقش بسیار زیادی در جریان بازی داشتند. نکته مشابه این خطا هم محمد نصرتی بود که این‌بار علیپور را پشت محوطه جریمه با خطایی خشن جریمه کرد اما داور در کمال تعجب خطا را اعلام نکرد تا باعث اعتراض شدید بازیکنان پرسپولیس همراه شود.

در دقایق پایانی بازی هم بازیکنان پرسپولیس و نفت با هم درگیر شدند. محمد نصرتی با سر به سینه شجاع‌خلیل‌زاده کوبید و شجاع هم حرکت مشابهی انجام داد اما فقط این مدافع پرسپولیسی‌ها بود که کارت زرد گرفت و بازی بعدی را هم از دست داد تا ضررهای رضا مهدوی برای پرسپولیس، فقط به این بازی ختم نشود.

 البته عصبانیت برانکو، ریشه در بازی‌های قبلی هم داشت. در بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در جام حذفی، اشکان خورشیدی نیمه دوم یک پنالتی به نفع شاگردان برانکو نگرفت و اشتباهات دیگری هم داشت که ظاهرا منجر به محرومیت او شده است. اشکان خورشیدی سه هفته است که دیداری را قضاوت نکرده و بازی پرسپولیس در جام‌حذفی آخرین دیدار این داور در سطح اول فوتبال ایران بود.


برچسب‌ها: برانکو, عصبانیت, پنالتی, اخراج, داور...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 17 دی 1396 ساعت: 15:29